2022. március 10., csütörtök

Eszközbemutató: Spirit of Gamer - Crossgame2

Sziasztok!

Én kezdetektől PC-n játszottam. Előtte csak TV-re köthető, kínai klón „konzoljaim” voltak, illetve piacos kézi tetrisem, de ezek a minőségnek köszönhetően, sajnos mindig gyorsan tönkrementek. Szóval igazán játszani egérrel és billentyűzettel tanultam meg.

 



Nem is volt könnyű az átállás, sőt még csak nem is volt teljes soha. Még azután sem, hogy megvettem életem első igazán komoly konzolját a Playstation 4-et. A különféle exkluzív címek vagy platform játékok irányítása mindig is elég jól ment. De ha elsőre nem is volt minden, mindig tökéletes, azért lassan hozzá szoktam a kontroller használatához. Viszont az FPS-ek (First-person Shooter/első személyű lövöldözős játék) már gondot okoztak, sőt kb. játszani sem sikerült volna az elején, ha nem lett volna a célzás rásegítés. Később azért kicsit beleszoktam, de ezeknél a típusú játékoknál, sosem állt rá a kezem a kontrollerekre igazán. Egyszer végül rá szántam magam egy igen drága Hori eszközre, ami egy fél billentyűzetből és egy egérből állt, viszont az érzékenység sajnos elég gyatra volt és például a Far Cry 5-ben, szinte mindig megöltek. Ezért aztán meg is vállam tőle, szerencsére vételi áron.
 


Most, hogy meglett a Nintendo Switch-em, újra azzal a problémával szembesültem, hogy FPS-eknél nem megy igazán az irányítás, vagyis például Bioshock-nál még megyeget, de például az Outer Worlds-nél nem igazán éreztem még rá. Így aztán újra elgondolkoztam valamilyen rásegítő eszközön. Az Xbox One/Series, illetve a Playstation 4 és 5, natívan támogatja a külső vezérlő eszközöket, de a játékok gyártói, viszont nem minden esetben. Nintendo Switch-nél pedig szükségünk lesz egy úgy nevezett átalakítóra. Szóval erre lesz jó a Spirit of Gamer-től a Crossgame2.

Ez egy elég olcsó, de jó megoldás arra, hogy a sima USB-s billentyűzetünket vagy egerünket ráköthessük a konzolunkra. A nevéből adódik, hogy ez már a második kiadása ennek az átalakítónak. Nos, a különbség az első és második verzió között az kimerül az energiafogyasztásban, hiszen ennek az új kiadásnak már nem kell külön usb-c kábelen plusz kraft. Sőt a helyettesítendő kontrollert sem kell már rá kötnünk.
 


Én az említett Nintendo Switch-el próbáltam ki és azzal tökéletesen működött is. Mielőtt bármit is csatlakoztatnánk a konzolhoz, a Home Menu >Console Settings Menu >Controllers & Sensors Menu-ben, ki kell választanunk a „Pro Controller Wired communication” menü pontot, majd válasszuk a Yes-t! S csak ez után csatlakoztassuk fizikálisan. A lényeg, hogy az eszköz megadott felébe bedugjuk a type C végű kábelt, aminek a másik sima USB csatlakozója megy a konzolba, jelen esetben a dokkoló oldalán lévő USB portba. Aztán a Crossgame2 túlsó felébe szintén sima USB aljzatokba csatlakoztatjuk a billentyűzetünket és az egerünket. Ezután a CTRL+2 (billentyűzet felső számsorából a kettes, az F gombok alatt) gombok lenyomásával kapcsoljuk be és kész is vagyunk.
 


Nálam a Witcher 3-nál tökéletesen működött, de az Outer Worlds-nél már elkellt a beállítás. Ehhez szükségünk lesz egy CROSSGAME2_APP.exe és egy UsbHid.dll fájlhoz. Ezeket a Spirit of Gamer honlapjáról tölthetjük le, amihez szükségünk lesz egy PC-re. Szóval a feladathoz, a számítógépre csatlakoztatjuk a Crossgame2-őt. Letöltjük a szükséges fájlokat (nyugi ezek egy mappában lesznek a https://spiritofgamer.com/hu/konzol-konverterek/258-keresztjatek-3700104441286.html oldalon, a csatolmányok fül alatt), majd elindítjuk a .exe fájlt. S végül itt, ezen a felületen tudjuk a gombkiosztást és az érzékenységet beállítani. Ha ezekkel megvagyunk a jobb felső sarokban lévő mentés ikonra kattintva elmenti és felülírja az eszköz beállításait. Kész! Ezután már csak csatlakoztatnunk kell az átalakítót és a perifériákat újra, majd pedig végre játszhatunk.
 


Egyébként a teljesebb élményért a Crossgame2-n keresztül csatlakoztathatunk még a konzolhoz egy kontrollert és egy jack végű headsetet is. Így aztán már tényleg teljes lehet a játékélmény, hála a Spirit of Gamer Crossgame2-nek! Jó játékot!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Technikai segítség, régi játékok újrajátszásához modern PC-ken, magyarul

Avagy szenvedéseim, hogy tudjak a Runaway játékokkal játszani, egy mai PC-n! Sziasztok! Mint észrevettétek végigfutott a Runaway első rész...